Section50
Section00
Daria Zawiałow, Vito Bambino, Dawid Podsiadło (Męskie Granie 2021)
Daria Zawiałow, Vito Bambino, Dawid Podsiadło (Męskie Granie 2021), foto: Sony Music Poland/mat. prasowe
30.06.2021

Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino jako Męskie Granie Orkiestra 2021

Przed Wami hymn tegorocznej odsłony popularnego cyklu.

Poznaliśmy właśnie hymn i skład tegorocznego Męskiego Grania! "I Ciebie też, bardzo" będzie motywem przewodnim aktualnej odsłony popularnej trasy koncertowej, a jego autorami są Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło oraz Vito Bambino.

To właśnie ta trójka artystów wspierana przez Marcina Macuka, Łukasza Moskala, Olka Świerkota, Agima Dżeljiljiego i Piotra Rubika wyruszy w sierpniową trasę koncertową Męskiego Grania. W ramach tournée ekipa odwiedzi Kraków, Warszawę, Poznań oraz, oczywiście, Żywiec. Co ciekawe, każda wizyta będzie... "podwójna". W soboty usłyszymy tegoroczny skład, natomiast piątki zarezerwowane są dla muzyków z zeszłorocznej edycji, która z powodu pandemii musiała zostać przeniesiona na 2021.

Darię Zawiałow oraz Dawida Podsiadło fani Męskiego Grania znają bardzo dobrze. Dla Vito Bambino będzie to jednak "debiut" - tegoroczna edycja jest pierwszą, w której weźmie udział.

Hymn Męskiego Grania 2021 to efekt współpracy Darii, Dawida i Mateusza z Bartoszem Dziedzicem i Aleksandrem Krzyżanowskim - to oni skomponowali nowy utwór. Nie można nie wspomnieć również o twórcach teledysku: MYK_collective, Mateusz Dziekoński, Maciej "Mac FPV" Poschwald oraz studio Opus Film. Piorunujący efekt możecie zobaczyć na YouTube.

Męskie Granie Orkiestra 2021 / YouTube: MeskieGranie

Męskie Granie 2021 – line-up:
6 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa
Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, król, Jarecki, Bluszcz
7 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa
Męskie Granie Orkiestra 2021, ØRGANEK, Daria Zawiałow, BAASCH, WaluśKraksaKryzys
13 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec
Męskie Granie Orkiestra 2020, Artur Rojek, król, Kasia Lins, Niemoc + goście
14 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec
Męskie Granie Orkiestra 2021, BRODKA, RALPH KAMINSKI, Zdechły Osa, Shyness!
20 sierpnia - Poznań, Park Cytadela
Męskie Granie Orkiestra 2020, ZALEWSKI, Maria Peszek, Vito Bambino, Kaśka Sochacka
21 sierpnia - Poznań, Park Cytadela
Męskie Granie Orkiestra 2021, ØRGANEK, król, Muchy, BAASCH
27 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem
Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys, Bluszcz
28 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem
Męskie Granie Orkiestra 2021, ZALEWSKI, RALPH KAMINSKI, Natalia Przybysz, Kaśka Sochacka

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.