Section50
Section00
Phoebe Bridgers
Phoebe Bridgers, foto: REGIONAL MUSIC/BACKGRID UK/Forum
12.08.2021

Phoebe Bridgers coveruje "Nothing Else Matters"

Nowa wersja klasycznej ballady trafi na specjalną kompilację.

Autorka jednej z najlepszych płyt zeszłego roku, Phoebe Bridgers, właśnie opublikowała wyjątkowy cover "Nothing Else Matters". Najpopularniejsza ballada w dorobku Metalliki zyskała dzięki Bridgers, Ethanowi Gruska i Tony'emu Bergowi wyjątkowy, "barokowy" sznyt.

- To niezwykła frajda móc wziąć udział w tym projekcie. Wydaje mi się, że moja wersja brzmi wręcz barokowo. James Hetfield w tym utworze wykonuje dziwne skoki oktawowe i inne sztuczki, których nawet nie potrafię opisać. Przy mikrofonie miałam poczucie, że zmieniam się w Billie Eilish, wykonując tę piosenkę totalnie odwrotnie od oryginału. To było zabawne - opisuje Phoebe.

Phoebe Bridgers - Nothing Else Matters / YouTube: Phoebe Bridgers

Odświeżona wersja "Nothing Else Matters" trafi na kompilację "The Metallica Blacklist". Album będzie zbiorem 53 coverów "Czarnego albumu". Na specjalnym krążku usłyszymy m.in. IDLES, The Neptunes, Maca DeMarco, Kamasi Washingtona, Corey Taylora czy Miley Cyrus. Cały zysk ze sprzedaży kompilacji, która ukaże się 10 września zostanie przekazany na rzecz fundacji All Within My Hands.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.