Section50
Section00
Drake
Drake, foto: Universal Music/mat. prasowe
30.08.2021

Nowa płyta Drake'a ukaże się w ten piątek

Zbliża się koniec oczekiwania na nowy projekt rapera.

Nowy studyjny album Drake'a zatytułowany "Certified Lover Boy" ukaże się już w najbliższy piątek. Raper potwierdził datę premiery postem na swoim instagramowym profilu, w którym opublikował również okładkę płyty.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez champagnepapi (@champagnepapi)

Pierwotnie "Certified Lover Boy" miał ukazać się w styczniu, a pierwsza jego zapowiedź ukazała się jeszcze w sierpniu zeszłego roku. Wydanie płyty było kilkukrotnie przekładane m.in. przez kłopoty zdrowotne Drake'a.

Nadchodzący album jest bezpośrednim następcą "Scorpion" z 2018 roku, choć w międzyczasie pojawiło się sporo muzycznego materiału z udziałem Drake'a. Chodzi tu m.in. o mixtape "Dark Lane Demo Tapes" czy EP-kę "Scary Hours 2".

Jedynym potwierdzonym dotychczas singlem z "Certified Lover Boy" jest wydany w zeszłym roku numer "Laugh Now Cry Later" nagrany z Lil Durkiem.

Drake - Laugh Now Cry Later / YouTube: Drake

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.