Section50
Section00
Rosalie. i Lil Zey
Rosalie. i Lil Zey, foto: Def Jam Recordings Poland/mat. prasowe
10.09.2021

Rosalie. gościnnie u Lil Zey

Artystki prezentują "80 Kere".

Niezawodna Rosalie. łączy siły z czołową artystką tureckiej sceny muzycznej, Lil Zey. Efektem współpracy jest numer "80 Kere", który w sieci pojawił się wraz z teledyskiem.

Lil Zey & Rosalie. - 80 Kere / YouTube: Lil Zey

Producentami świeżej współpracy są Murat Tekin i Borat Berkin Laleli, a teledysk do utworu wyreżyserował Melih Kun.

Lil Zey to turecka piosenkarka i DJ-ka, która muzyczne szlify zbierała w Stanach Zjednoczonych u boku takich artystów jak zdobywca Grammy, Tricky Stewart czy Terius "The Dream" Nash. Zey to wiodąca postać muzycznych scen Turcji i Niemiec, gdzie jej utwory docierały na pierwsze miejsca list przebojów.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.