Section50
Section00
Glass Animals
Glass Animals, foto: Pooneh Ghana/Universal Music/mat. prasowe
14.09.2021

Glass Animals chcą tylko tańczyć

Nowy singiel grupy już w sieci.

Glass Animals, czyli jedni z największych wygranych 2020 roku, opublikowali właśnie nowy utwór. W sieci znajdziecie już singiel o wiele mówiącym tytule "I Don’t Wanna Talk (I Just Wanna Dance)", a także przygotowany na jego potrzeby klip.

Glass Animals - I Don't Wanna Talk (I Just Wanna Dance) / YouTube: Glass Animals

- Rozmowa jest świetna, nie zrozumcie mnie źle. Jednak pandemia sprawiła, że wielu z nas zaczęło rozmawiać z samym sobą, wewnątrz. To odsłoniło wiele pęknięć i niepokojów. Zmieniło relacje i przyjaźnie. Chciałbym, by ta piosenka pozwoliła nam wszystkim zamknąć oczy i poczuć ulgę, choć na chwilę - opowiada Dave Bayley, frontman zespołu.

"I Don't Wanna Talk (I Just Wanna Dance)" to pierwszy utwór Glass Animals od momentu wydania albumu "Dreamland". Płyta okazała się wydawniczym przełomem grupy - dotarła m.in. na 7. miejsce zestawienia Billboard 200, 2. miejsce UK Albums oraz wspięła się na sam szczyt Top Rock Albums w USA.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.