Section50
Section00
Damon Albarn
Damon Albarn, foto: Linda Brownlee/Nasty Little Man/mat. prasowe
27.09.2021

"Royal Morning Blue" - nowy utwór Damona Albarna

Artysta nadchodzi z nowym solowym albumem.

Do premiery nowej płyty Damona Albarna pozostały niecałe dwa miesiące. "The Nearer the Fountain, More Pure the Stream Flows" ukaże się 12 listopada, a już teraz otrzymujemy kolejny singiel zapowiadający wydawnictwo. W sieci wylądował właśnie utwór zatytułowany "Royal Morning Blue".

Damon Albarn - Royal Morning Blue (Live Performance) / YouTube: Damon Albarn

"The Nearer the Fountain, More Pure the Stream Flows" powstał podczas pobytu Albarna na Islandii. Z okna pokoju, w którym artysta grał na fortepianie widać było krople deszczu, które powoli zmieniały się w śnieg - ten widok zainspirował muzyka do napisania "Royal Morning Blue".

- W całej ciemności, którą tam ujrzałem, to była tak piękna, tak pozytywna rzecz - komentuje Albarn.

Poprzedni singiel "Particles" znajdziecie tutaj.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.