Section50
Section00
James Blake
James Blake, foto: mat. prasowe/Universal Music
12.10.2021

James Blake ponownie łączy siły ze slowthaiem

Raper udzielił się gościnnie w remiksie Blake'a.

Od premiery najnowszego albumu Jamesa Blake'a minęły ledwie cztery dni, a już otrzymujemy od niego kolejną muzyczną nowość. Artysta opublikował właśnie remiks utworu "Funeral". Do odświeżonej wersji kawałka, który znalazł się na płycie "Friends That Break Your Heart" swoje trzy grosze dorzucił slowthai. Zdziwił Was brak rapera na podstawowej wersji krążka? Nic straconego - wszystko zostało "naprawione"

Publikacji remiksu towarzyszy premiera czarno-białego teledysku, którego reżyserią zajął się sam James Blake.

James Blake, slowthai - Funeral / YouTube: James Blake

To oczywiście nie pierwszy raz, gdy obaj artyści spotykają się w jednym utworze. Poprzednią okazją do usłyszenia razem slowthaia i Blake'a był numer "feel away" pochodzący z fenomenalnej płyty "TYRON" brytyjskiego rapera.

slowthai - feel away ft. James Blake, Mount Kimbie / YouTube: slowthai

"Friends That Break Your Heart" to jedna z najgorętszych premier płytowych nie tylko jesieni, ale całego roku. Na piątym studyjnym albumie Jamesa Blake'a znajdziemy dwanaście utworów. Gościnnie udzielili się na nich tacy artyści jak SZA, JID, SwaVay i Monica Martin. Płyta spotkała się w większości z pozytywnymi opiniami zarówno słuchaczy, jak i krytyków - średnia ocen w agregacie Metacritic to 80/100.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.