Section50
Section00
Sokół
Sokół, foto: Piotr Pytel/Sony Music Polska/mat. prasowe
13.10.2021

Sokół zdradził szczegóły nowego albumu

Lista utworów, goście, producenci - wszystko jasne.

Tak jak w przypadku pierwszej solowej płyty, tak i teraz, przed premierą albumu "NIC", Sokół trzymał słuchaczy w napięciu niemal do samego końca. Poza publikowanymi coraz częściej singlami i datą premiery nie wiedzieliśmy o albumie nic więcej. Aż do teraz!

Filar Prosto postanowił zdradzić wszystkie szczegóły nowego wydawnictwa. Wiemy już kogo - poza samym Sokołem - usłyszymy na "NIC", kto przygotował bity oraz jak wygląda okładka.

Zaczynając od gości: nie ma ich zbyt wielu, bo tylko sześć utworów zawierać będzie gościnne zwrotki. Jeśli jednak chodzi o ich zróżnicowanie, to dzieje się już więcej, bo obok przedstawicieli różnych rapowych stylów znalazł się... zespół Fasolki. Szykuje się również wielki powrót Freda, czyli Wojtka Friedmanna, którego możecie pamiętać z mixtape'u Prosto czy kultowego już "W aucie". Naturalnie nie mogło też zabraknąć ekipy ZIP Skład.

W działce muzycznej Sokół postawił na współpracę z wieloma topowymi rodzimymi producentami. Bity dostarczyli m.in. Magiera, Steez, Duit, Bob Air czy Lanek. "NIC" będzie też świetną okazją, by poznać mniej znanych twórców. Warto wspomnieć tu chociażby o Grzegorzu Kliczu aka The Glitsch, który wykreował podkład do "Nie było już nic", zamykającego cały album.

No i mamy też okładkę (a w zasadzie okładki) płyty:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez S■K■Ł (@wojteksokol)

Efekt końcowy poznamy 19 listopada.

"NIC" - lista utworów:
01. Cześć feat. Sarius – prod. Zeppy Zep
02. Ty też – prod. DJ B
03. Batoniki feat. Hodak – prod. Sampler Orchestra
04. Zorro – prod. Magiera
05. Burza feat. Zip Skład – prod. Lanek
06. Plastikowy tulipan – prod. Duit
07. Nic – prod. Sergiusz / 2lateFor
08. After feat. Fred – prod. Sampler Orchestra / Sokół
09. Jak urosnę feat. Fasolki – prod. Pereł
10. Wkraczając w pustkę – prod. Steez83 / Maciej Janicki
11. Jednorożec – prod. BobAir
12. Ludzie z planet bezludnej feat. Szpaku – prod. BobAir / Raff J.R.
13. 52 Hz skit
14. 52 Hz – prod. Duit
15. Na cały świat feat. Quebonafide, Pezet – prod. Shuko / DAWQS / Nody
16. Płaczemy pięścią w stół – prod. Whølelife
17. Nie było już nic – prod. The Glitsch
Bonus (wersja Deluxe):
18. Inny styl – prod. DJ B
19. Poncz z pomarańczy – prod. Lanek

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.