Section50
Section00
Hałastra
Hałastra, foto: mat. promocyjne
13.10.2021

HAŁASTRA zapowiada nowy materiał

Szykuje nam się wydawniczo mocna końcówka roku.

Przyszła pora na nowy materiał od Hałastry! Charyzmatyczny duet, o którym od dwóch lat robi się coraz głośniej właśnie zapowiedział album "Sztuka drugiego obiegu".

Nową płytę zapowiada opublikowany dzisiaj singiel "Wychodzę z mroku". Produkcją numeru zajął się Trzy, a całość cutami ozdobił DJ Def. Świeży kawałek wylądował na kanale Narkopop stworzonym przez Kaza Bałagane, z którym Hałastra intensywnie współpracuje od dobrych kilku miesięcy.

Hałastra - Wychodzę z mroku / YouTube: Narkopop

- Krytyczne spojrzenie na otaczającą, miejską rzeczywistość, podane w oryginalny i bezpośredni sposób, właściwy dla duetu HAŁASTRA. Nieszablonowa aranżacja i najwyższej jakości bity dostarczone przez 10 różnych producentów, zaowocowały wyjątkowym materiałem - w taki sposób zapowiadają nową płytę Kwiatek Haze i Książę Mazowiecki.

Oryginalny styl, jakim z pewnością dysponuje duet Hałastra, bez wątpienia zasługuje na to, by sprawdzać kolejne ruchy raperów.

Artystów mogliście zobaczyć na żywo podczas tegorocznej odsłony Up To Date Festival, gdzie zagrali na naszej Czwartej Scenie Czwórki materiał z dwóch wydanych dotychczas krążków: "Pierwsza sztuka" i "Sztuki arkana".

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.