Section50
Section00
Dziarma, Hodak
Dziarma, Hodak, foto: Klaudia Piekarska/mat. prasowe
14.10.2021

Dziarma i Hodak w numerze "Drzazga"

Utwór zwiastuje debiutancki album raperki.

Dziarma dzieli się drugim singlem ze swojego debiutanckiego albumu. W utworze "Drzazga" gościnnie udzielił się inny przedstawiciel nowej rapowej fali - Hodak.

Dziarma - Drzazga feat. Hodak / YouTube: Dziarma

- "Drzazga" to opowieść o tych najbardziej wrażliwych cechach ludzkiej natury, które najczęściej skrywamy przed światem zewnętrznym. Artystka bez skrupułów opowiada o niepewnościach, poczuciu bycia niewystarczającą czy emocjonalnych huśtawkach sprawiających, że kwestionuje się każdy swój ruch. Szczerość jest fundamentem artystycznego wyrazu DZIARMY, dzięki czemu poznajemy pełne spektrum jej osobowości, nie tylko tej scenicznej - czytamy w opisie nowego kawałka.

Dzisiejsza premiera to kolejny singiel zapowiadający pełnoprawny studyjny debiut Dziarmy. W lutym artystka opublikowała głośny numer "Czarny bez", w którym jej bezkompromisowość i pewność siebie elektryzuje.

Płyta "DZIARMA" ukaże się 10 grudnia nakładem 2020 Label.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.