Section50
Section00
Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili Peppers, foto: Clara Balzary/Warner Music/mat. prasowe
19.10.2021

Nowy album Red Hot Chili Peppers na ostatniej prostej

Chad Smith zdradza, jak idą prace nad kolejną płytą.

Nowy album Red Hot Chili Peppers jest już niemal gotowy! Świetne wiadomości przekazał w rozmowie z magazynem Rolling Stone Chad Smith, perkusista grupy. Kolejna płyta Papryczek będzie pierwszą od niemal 15 lat nagraną z udziałem Johna Frusciante.

- Świetnie się dogadujemy i słuchamy się w zupełnie nowy sposób - opowiada Smith. - John wrócił do nas już jakiś czas temu, więc to wszystko wydaje się totalnie naturalne. Jest niezwykle pochłonięty. Pracuje bardzo ciężko. Oczywiście każdy z nas daje z siebie wszystko, ale on jest w samym centrum tego wszystkiego z tą całą magią, którą wnosi - dodaje.

Frusciante czynnie uczestniczył w nagraniach do najważniejszych albumów zespołu: "Mother's Milk", "Blood Sugar Sex Magik", "One Hot Minute", "Californication", "By the Way" i "Stadium Arcadium". Smith zdradza jednak, że RHCP nie ma zamiaru zerkać w przeszłość.

- Wszystkie nasze nagrania są odzwierciedleniem tego, gdzie znajdujemy się w danym momencie. Nie możemy myśleć: "rany, mam nadzieję, że to będzie tak dobre jak...". W takim wypadku blokują cię z góry przyjęte założenia - kontynuuje perkusista RHCP.

- Johna nie było z nami ponad dziesięć lat. To spora przerwa. Naturalnie, wszystko będzie brzmieć nieco inaczej, ale zarazem będzie w stylu naszej czwórki. Mamy w nas tę szczególną chemię. Płyta brzmi jak Red Hot Chili Peppers, ale jest nowa i nieco inna i według mnie to jest świetne. Jesteśmy z niej dumni - od tego zacznijmy - zdradza Smith.

Muzyk nie podał kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery dwunastego albumu Red Hot Chili Peppers, ale ma się to wydarzyć jeszcze przed wyruszeniem zespołu w trasę w czerwcu przyszłego roku. Kolejne lato spędzimy zatem z nową płytą RHCP na głośnikach? Bardzo chętnie.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.