Section50
Section00
Catz N Dogz
Catz 'N Dogz, foto: Yonathan Baraki/mat. prasowe
18.10.2021

Catz 'N Dogz składają hołd Lemowi

Duet przygotował coś wyjątkowego na setną rocznicę urodzin wybitnego pisarza.

Już 22 października w Lotniczej Akademii Wojskowej odbędzie się specjalny koncert duetu Catz 'N Dogz i Klaudii Szafrańskiej z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk, tworzący projekt Catz 'N Dogz, we współpracy z Narodowym Centrum Kultury przygotowali też specjalny utwór "Question", który do sieci trafił wraz z oddającym ducha dzieł Lema teledyskiem. Animacją zajął się Krzysztof Głażewski.

Catz 'N Dogz - Question / YouTube: NCKultury

Wyjątkowy koncert będzie dostępny na kanałach Narodowego Centrum Kultury oraz Catz 'N Dogz 22 października o godzinie 20:00. Scenografię wydarzenia stanowić będą myśliwce bojowe typu F16 oraz M-346 "Bielik", a także wybrane maszyny bojowe (samoloty szkoleniowe, transportowe i helikoptery). Nie możecie tego przegapić!

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.