Section50
Section00
Khalid
Khalid, foto: Ro.Lexx/Sony Music/mat. prasowe
25.10.2021

Khalid przygotowuje się do premiery nowej EP-ki

Przed Wami nowy singiel artysty.

Khalid zaprezentował właśnie nowy utwór zatytułowany "Present". Artysta ogłosił również datę premiery nowej EP-ki "Scenic Drive", będącej następstwem docenionej przez krytyków "Sun City" z 2018 roku. Premiera nowego projektu już 3 grudnia.

Khalid - Present / YouTube: Khalid

- Miałem okazję słuchać dużo muzyki, a także kreatywnie pracować podczas nagrywania. Moja mama wychowała mnie na R&B i niezależnie od tego, czy chodzi o harmonie, czy melodie, zawsze będzie to częścią mojej muzyki. "Present" to dopiero początek; uwielbiam to, że ma podwójne znaczenie. Dobrze jest być bardziej "obecnym" po tak trudnym roku pandemii, to także "prezent" dla moich fanów, którzy byli ze mną na każdym kroku - opowiada o powstawaniu nowego singla Khalid.

EP-ka "Scenic Drive" zaplanowana na 3 grudnia będzie drugim minialbumem Khalida w jego dyskografii. Poza nimi artysta wydał jeszcze dwa albumy długogrające: "American Teen" oraz "Free Spirit". Oba te krążki pokryły się w sumie czterokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.