Section50
Section00
Sokół
Sokół, foto: Sony Music Polska/mat. prasowe
28.10.2021

Sokół przesuwa datę premiery nowej płyty

Na "NIC" przyjdzie nam poczekać tydzień dłużej.

Nie 12, a 19 listopada ukaże się drugi solowy album Sokoła. Płyta zatytułowana "NIC" wyląduje zatem tydzień później niż zakładał twórca Prosto.

Raper podzielił się jeszcze dwiema ważnymi informacjami. Pierwsza z nich jest taka, że edycja Deluxe nowego krążka już się wyprzedała, co wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę choćby popularność, jaką cieszyła się pierwsza solówka Wojtka. Druga informacja, stricte muzyczna, jest taka, że już po północy na streamingi trafi kolejny singiel z "NIC". Po "Zorro", "Cześć", "Batonikach", "Jednorożcu" i "Płaczemy pięścią w stół" pora na "Burzę", na której gościnnie udzielił się legendarny ZIP Skład.

- Odbiorcy powinni szykować się na całkowity brak schematu. Każdy kto zna twórczość Sokoła ten wie, że nie ma w niej szablonów, a kolejne single przynoszą nową optykę, tematy i formę - czytamy w opisie nowego albumu.

Sokół - Płaczemy pięścią w stół / YouTube: ProstoTV

Wszystkie szczegóły płyty "NIC" znajdziecie tutaj.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.