Section50
Section00
Crazy Frog
Crazy Frog, foto: YouTube/Crazy Frog
18.11.2021

Zapnijcie pasy. Crazy Frog powraca...

Czekaliście?

Jeżeli 2021 nie był dla Was łaskawy, to przygotujcie się na jeszcze jedno mocne uderzenie. Grudzień tuż-tuż, a wraz z nim wielki powrót pewnej irytującej żaby.

W 2005 światem zawładnął płaz z rodziny żabowatych o wiele mówiącym pseudonimie Crazy Frog. Stworzyła go marka Jamba! zajmująca się produkcją dzwonków na telefon. Wykorzystując motyw muzyczny z "Gliniarza z Beverly Hills" firma skomponowała/wyprodukowała ogromny hit "Axel F", który nieszczęśliwie opanował cały świat. Równocześnie z jego ukazaniem się premierę miał pierwszy singiel promujący płytę "X&Y" Coldplay. Zgadnijcie, kto stanął wówczas na pierwszym miejscu w tygodniowym zestawieniu premier w Wielkiej Brytanii.

Po ponad piętnastu latach spokoju Crazy Frog powróci. 10 grudnia ukazać się ma nowy utwór inspirowany obecnymi trendami panującymi na TikToku. Jednocześnie ma on nawiązywać do bliżej nieokreślonych "klasycznych hitów" (czyt. szykuje się nieskomplikowany mash-up).

Wolfgang Boss z Sony Music, które posiada prawa do wizerunku i muzyki Crazy Frog, wyjaśnił, że decyzja o przywróceniu żaby do życia wynika z niesłabnącego zainteresowania na YouTube i zmieniających się trendów w mediach społecznościowych.

- Gdy zaczynaliśmy z Crazy Frog TikToka nie było nawet na horyzoncie. Teraz jest to jednak jedna z największych platform, a z pewnością największa, jeśli chodzi o łączenie muzyki z zabawnym contentem - opowiada Boss.

Cóż, nie jesteśmy pewni, czy 10 grudnia będzie nam do śmiechu.

Nad nowym utworem Boss pracuje wraz z Reinhardem "Voodoo" Raithem, który poza utworem "Axel F" na koncie ma współpracę takimi artystami jak Shaggy czy swego czasu popularna w Polsce Oceana.

Crazy Frog - Axel F / YouTube: Crazy Frog

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.