Section50
Section00
Freddie Gibbs
Freddie Gibbs, foto: James "JMP" Pereira/Warner Records/mat. prasowe
23.11.2021

Freddie Gibbs i Jadakiss ponownie łączą siły w nowym singlu

To pierwsza współpraca raperów od niemal dekady lat.

Freddie Gibbs i Jadakiss zaprezentowali właśnie singiel zatytułowany "Black Illuminati". To pierwszy wspólny numer uznanych raperów od ponad dziewięciu lat - w 2012 roku Jadakiss udzielił się gościnnie na mixtapie "Baby Face Killa" w utworze "Krazy".

Od tego czasu sporo się zmieniło, Gibbs osiągnął komercyjny sukces, na jaki bez wątpienia zasługuje i właśnie o sukcesie i wynikających z niego zagrożeniach opowiadają obaj artyści.

Do "Black Illuminati" powstał również klip, który znajdziecie na YouTube.

Freddie Gibbs - Black Illuminati (ft. Jadakiss) / YouTube: Freddie Gibbs

Zmiany, jakie zaszły w życiu Gibbsa od czasu ostatniego muzycznego spotkania z Jadakissem są nie do przeoczenia. W zeszłym roku raper zgarnął nominację do Nagrody Grammy za świetny album "Alfredo" stworzony z The Alchemistem. Z kolei w tym roku na ekrany kin trafił film "Król nie żyje", w którym Freddie Gibbs zagrał główną rolę.

Jadakiss, ostatnio zaznaczył swoją obecność gościnnym występem u Jaya-Z w singlu "King Kong Riddim". W 2020 ukazał się ostatni studyjny album "Króla Yonkers" - "Ignatius". Płyta znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce zestawienia Billboard 200 i zebrała bardzo pochlebne recenzje. Wśród gości znaleźli się tacy artyści jak Pusha T, Ty Dolla $ign, Rick Ross czy John Legend.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.