Section50
Section00
Szczyl
Szczyl, foto: Adam Świetlicki/Czwórka
25.11.2021

Szczyl rusza w trasę koncertową

Tegoroczny debiutant zajrzy do (co najmniej) sześciu polskich miast.

Nie mogło być inaczej! Po wydaniu świetnego debiutanckiego krążka "Polska Floryda", Szczyl zapowiedział trasę koncertową. W jej ramach młody raper odwiedzi Poznań, Wrocław, Warszawę i Gdańsk, gdzie nastąpi finał całego tournée. Start już na początku lutego.

05.02.2022: Katowice, Królestwo
11.02.2022: Poznań, Tama
12.02.2022: Wrocław, Zaklęte Rewiry
25.02.2022: Warszawa, Progresja
26.02.2022: Kraków, Hype Park
04.03.2022: Gdańsk, klub B90

Pierwsza solowa płyta Szczyla ukazała się 15 października i zadebiutowała na drugim miejscu zestawienia OLiS, ustępując jedynie Macie i jego "Młodemu Matczakowi".

- Po prostu lubię rap i to jest to, co sprawia mi przyjemność i co gra mi w duszy. Dlatego ostatecznie napisałem poważną płytę hip-hopową. Nie patrzyłem na to, co akurat się sprzedaje, jakie trendy rządzą rynkiem. Zrobiłem płytę po swojemu i wydałem ją po swojemu - zdradzał na naszej antenie raper.

Całej rozmowy Szczyla z Numerem Razem posłuchacie tutaj.

Szczyl - Hiphopkryta / YouTube: Szczyl

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.