Section50
Section00
Dawid Podsiadło i zespół podczas trasy Leśna muzyka
Dawid Podsiadło i zespół podczas trasy "Leśna muzyka", foto: Michał Murawski/Sony Music Polska/mat. prasowe
03.12.2021

Dawid Podsiadło wydał album koncertowy

To pierwsze takie wydawnictwo w dorobku artysty.

Kilka tygodni temu Dawid Podsiadło zapowiedział swój pierwszy album koncertowy. Dziś ujrzał on światło dzienne!

Album "Leśna muzyka" to zapis wyjątkowej trasy Dawida, w trakcie której zagrał 57 koncertów, odwiedził 16 miast i pokazał swoją muzykę w totalnie nowej odsłonie. Na płycie znalazło się miejsce dla niesamowitego duetu: Ralph Kaminski i Dawid Podsiadło wykonują utwór "Kosmiczne Energie". Wspólny występ miał miejsce tylko raz, 19 lutego 2021 roku w Gdynia Arena.

"Leśna Muzyka" to nie tylko zapis niecodziennej trasy koncertowej, ale też ukłon w stronę natury i troska o przyszłość naszej planety. Dawid Podsiadło postanowił razem z fundacją "Las na Zawsze", przeznaczyć część zysku ze sprzedaży płyt na posadzenie lasu. Każde 100 sztuk zamówionych płyt to 50 m2 nowej leśnej przestrzeni. Już pierwszego dnia sprzedaży artysta poinformował, że dotychczas złożone zamówienia gwarantują posadzenie 5000 m2 lasu.

Fani, którzy uczestniczyli w koncertach mogli zamówić limitowaną edycję płyty z dodatkowymi utworami.

Dawid Podsiadło - Leśna muzyka / Spotify: Dawid Podsiadło

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.