Section50
Section00
The Weeknd
The Weeknd, foto: Brian Ziff/Universal Music Polska/mat. prasowe
12.01.2022

The Weeknd publikuje nowy klip i zapowiada trylogię

Sprawdźcie klip do "Gasoline".

Po dość niespodziewanej premierze albumu "Dawn FM" w miniony piątek, The Weeknd rozpieszcza swoich słuchaczy kolejnymi smaczkami związanymi z najnowszą płytą. W dniu ukazania się krążka do sieci trafił teledysk do numeru "Sacrifice", a teraz dostajemy kolejne wideo. Tym razem artysta postawił na wizualizację do świetnego singla "Gasoline".

W teledysku w reżyserii Matildy Finn The Weeknd ponownie przemierza pełen parkiet, by przypadkowo spotkać starszą wersję siebie - tę widoczną na okładce albumu. Finalnie dochodzi do starcia między postaciami, a całość nabiera klimatu rodem z horroru.

The Weeknd - Gasoline (Official Music Video) / YouTube: The Weeknd

Przy okazji wokalista zdradził też, że "Dawn FM" i poprzedni album - "After Hours" - są częściami wydawniczej trylogii. To nie pierwszy raz, gdy Tesfaye podejmuje się spięcia klamrą trzech wydawnictw. W 2011 The Weeknd wydał przecierający jego szlaki na rynku mikstejpowy tryptyk, który tworzyły "House of Balloons", "Thursday" i "Echoes of Silence". Po dołączeniu do Republic Records całość trafiła na kompilację o wdzięcznym tytule "Trilogy" zdobywając potrójną (kto by się spodziewał) platynę w Stanach Zjednoczonych. To z tego projektu pochodzą takie hity Kanadyjczyka jak "Wicked Games", "Twenty Eight" czy "The Zone".

The Weeknd - Wicked Games (Official Video - Explicit) / YouTube: The Weeknd

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.