Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Posłuchajcie oficjalnego motywu muzycznego nowego "Batmana"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 15:50
Autorem kompozycji jest zdobywca Oscara.

Zamieszanie wokół nowej odsłony przygód Batmana narasta z każdym tygodniem. Już 4 marca do kin wejdzie jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku - "The Batman" w reżyserii Matta Reevesa. Na nieco ponad miesiąc przed premierą dostajemy oficjalny motyw muzyczny superprodukcji, który skomponował zdobywca Oscara, Michael Giacchino.

Trwający niemal 7 minut utwór sięga po całą paletę nastrojów. Mroczny klimat przeplata się z wzniosłymi partiami, aż do zawiązania kompozycji w triumfalnym finale. Posłuchajcie sami.

The Batman | Michael Giacchino | WaterTower / YouTube: WaterTower Music

Giacchino to "stały" współpracownik Reevesa. Artyści tworzyli razem oprawę filmów takich jak "Projekt: Monster", "Pozwól mi wejść", "Ewolucja planety małp" czy "Wojna o planetę małp". Kompozytor ma na swoim koncie Oscara za soundtrack do animacji "Odlot". Oprócz najbardziej prestiżowej nagrody w przemyśle filmowym Giacchino może pochwalić się m.in. Złotym Globem czy też trzema Nagrodami Grammy.

Premiera filmu "The Batman" zaplanowana jest na 4 marca. Obraz, w którym wystąpią m.in. Robert Pattinson, Zoe Kravitz, Andy Serkis czy Colin Farrell będzie najdłuższą produkcją z serii o człowieku-nietoperzu.

  

Zobacz więcej na temat: batman