Section50
Section00
Little Simz w brytyjskim Standon
Little Simz w brytyjskim Standon , foto: Chris James Ryan Photography/Shutterstock
26.01.2022

Kolejne gwiazdy dołączają do Open'er Festival 2022

Wśród nich m.in. Little Simz czy Glass Animals.

Do kolejnej, bardzo długo oczekiwanej edycji Open'er Festival pozostało niemal dokładnie 6 miesięcy. Organizatorzy przygotowali z tej okazji bardzo dobrą wiadomość. A w zasadzie aż osiem bardzo dobrych wiadomości.

Poznaliśmy bowiem kolejną ósemkę artystów, którzy w dniach pomiędzy 29 czerwca i 2 lipca zagrają na największym polskim festiwalu. Są to: Little Simz, Glass Animals, Tove Lo, Megan Thee Stallion, KennyHoopla, Sky Ferreira, Sampa The Great i Yola.

Wymienieni wykonawcy dołączą do wcześniej ogłoszonych gwiazd, w tym m.in. The Chemical Brothers, Jessie Ware, BADBADNOTGOOD, Mosesa Sumney czy Michaela Kiwanuki.

Tegoroczna odsłona będzie pierwszą pełnoprawną edycją Open'era od 2019 roku. W 2020 roku impreza została całkowicie anulowana. Z kolei w zeszłym roku organizatorzy postanowili postawić na rodzimych artystów, którzy w lipcu i sierpniu zagrali w ramach inicjatywy Open'er Park. Wśród wykonawców znaleźli się Brodka, The Dumplings, Quebonafide, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Schafter, OIO, Artur Rojek, Organek i Molesta Ewenement.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.