Section50
Section00
Kukon na scenie Wrocław Hip Hop Festival 2021
Kukon na scenie Wrocław Hip Hop Festival 2021, foto: Wojciech Prabucki/Wrocław Hip Hop Festival/mat. prasowe
27.01.2022

Kukon zapowiada nową płytę

Nie będzie to jednak kolejna odsłona "Ogrodów".

Powoli możemy przygotowywać się do kolejnego albumu Kukona. Raper opublikował w serwisach streamingowych nowy utwór zatytułowany "Casting". Singiel jest efektem współpracy z @atutowym. Wraz z premierą kawałka artysta odpalił preorder nowego krążka pt. "Rough N' Gentle".

O nadchodzącej płycie nie wiemy na ten moment zbyt wiele. Poznaliśmy jedynie okładkę oraz wspomniany singiel promujący wydawnictwo. Preorderowa wersja albumu ukaże się w ściśle limitowanym nakładzie i zawierać będzie dwa niedostępne nigdzie indziej kawałki oraz specjalne dodatki.

Kukon - Casting / Spotify: Kukon, Piękny Syf

Okładka płyty "Rough N' Gentle"
Okładka płyty "Rough N' Gentle"

Pod koniec zeszłego roku Kukon zdementował pogłoski o tym, jakoby wkrótce światło dzienne miała ujrzeć trzecia część mixtape'u "Ogrody". Ostatnim projektem rapera jest wydana w 2021 roku płyta "Dramat", którą nagrał z wokalistką Julią Mikułą.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.