Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

JuNouMi Records świętuje 20-lecie działalności

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 13:51
Kultowy label przygotowuje imprezę urodzinową!

To już 20 lat od momentu kiedy pierwsze winyle z logiem JuNouMi pojawiły się na rynku. Z tej okazji w stołecznym klubie Niebo odbędzie się 11 marca wyjątkowa jubileuszowa impreza, na której zagrają m.in. Bryndal i Eklektik, Groh, Kixnare, Link, DJ Romek (Stare Miasto) oraz Urb.

JuNouMi Records to niezależny polski label muzyczny powołany do życia w 2002 roku przez Groha i Linka. Wytwórnia od samego początku swojej historii wydaje głównie hip-hop na analogach w niewielkich, kolekcjonerskich nakładach. Pierwsza płyta firmowana logiem JuNouMi Records to wyprodukowane na czerwonym nośniku "EP vol. 1" z lutego 2002 roku, które zapoczątkowało serię kultowych różnokolorowych wosków.

Z działalności JuNouMi Records wykiełkowało wkrótce JuNouMi Crew, czyli założony w 2004 roku kolektyw skupiający DJ-ów, producentów, wydawców i grafików. Członkowie związani są z kilkoma niezależnymi wytwórniami płytowymi, specjalizującymi się wydawaniu płyt winylowych: hip-hopowej JuNouMi Records, funkowej Funky Mamas and Papas Recordings oraz elektronicznych Razzmatazz Records i KOH-I-NOOR Records.

O dobór muzyki podczas jubileuszowej imprezy zadbają m.in. Bryndal, Eklektik, Groh, Kixnare, Link, Romek (Stare Miasto) i Urb. Oprócz tego Bryndal i Eklektik zagrają specjalny występ na żywo, podczas którego zaprezentują materiał ze swojej ostatniej płyty "Ile Trzeba Było Tęsknić Mixtape Vol. 1". Na scenie Nieba pojawi się również Stare Miasto (!), a także reprezentanci kultowego Dinala, czyli Wankz i Urb. To wszystko czeka na Was w piątek 11 marca.

   

mat. prasowe, AŚ