Section50
Section00
slowthai
slowthai, foto: Universal Music Polska/mat. prasowe
11.02.2022

slowthai, Caribou, Vitalic i inni artyści zagrają na FEST Festival 2022

Śląski festiwal z kolejnymi mocnymi nazwiskami.

Jeszcze w listopadzie FEST Festival przedstawił pierwszych artystów, którzy w sierpniu zagrają w Parku Śląskim w Chorzowie. Wśród nich znaleźli się m.in. Yung Lean, Stromae, Woodkid czy Young Leosia. Teraz organizatorzy rozszerzyli line-up o aż 11 pozycji!

Kto dołącza zatem do puli artystów śląskiego festiwalu? Są to Caribou, Chloe Moriondo, Duke Dumont, Gus Dapperton, jxdn, OIO, Scooter, slowthai, Sokół, Son Lux i Vitalic. Twórcy imprezy zapewniają, że to nie koniec ogłoszeń i już wkrótce możemy spodziewać się kolejnych muzycznych niespodzianek.

Przyszłoroczna odsłona FEST Festival (10-13 sierpnia) będzie trzecią w historii imprezy. Edycja 2020 została odwołana ze względu na trudną sytuację pandemiczną. W 2019 i 2021 roku na chorzowskich scenach zameldowali się tacy artyści jak Disclosure, Metronomy, Viagra Boys, Paul Kalkbrenner, The Blaze czy Princess Nokia.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.