Section50
Section00
Foo Fighters
Foo Fighters, foto: Sony Music Poland/mat. prasowe
30.03.2022

Foo Fighters odwołują trasę koncertową

Decyzja zespołu wiąże się z tragiczną śmiercią Taylora Hawkinsa.

W maju wystartować miała światowa trasa koncertowa Foo Fighters. Tak się jednak nie stanie. W związku ze śmiercią perkusisty i przyjaciela, Taylora Hawkinsa, artyści postanowili odwołać nadchodzące występy, o czym poinformowali w oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych.

Jak można wyczytać w komunikacie, zespół chciałby, razem z całą swoją społecznością, ochłonąć i wyleczyć smutek oraz spędzić czas z najbliższymi.

- Z ogromnym smutkiem potwierdzamy odwołanie wszystkich nadchodzących koncertów Foo Fighters w związku z szokującą śmiercią naszego brata, Taylora Hawkinsa. Jest nam niezmiernie przykro i dzielimy z Wami rozczarowanie, że nie będzie nam dane zobaczyć się tak, jak planowaliśmy. Zamiast tego poświęćmy najbliższy czas na żałobę, uzdrowienie, chwilę z najbliższymi i wspomnienie muzyki i wszystkich wspomnień, które wspólnie stworzyliśmy - komentuje zespół.

Taylor Hawkins zmarł 26 marca podczas pobytu w Bogocie, gdzie Foo Fighters mieli zagrać na festiwalu Estereo Picnic. Artysta miał 50 lat.

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.