Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Kalush Orchestra na SBM FFestival 2022

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 15:04
Zwycięzcy Eurowizji zawitają do Warszawy.

Świeżo po zwycięstwie w Eurowizji, Kalush Orchestra potwierdza swoją obecność na jednym z najciekawszych rapowych wydarzeń na mapie Polski - SBM FFestivalu. Ukraińscy artyści będą pierwszymi zagranicznymi gośćmi w historii imprezy.

- Chcemy, żeby tegoroczny SBM FFestival stał się przestrzenią do polsko-ukraińskiej integracji. Tak, aby na nowo zbudować bezpieczny świat, bez podziału na my i oni - mówi Magdalena Dubrawska, założycielka Sold Out Agencji. - Mimo że część Ukraińców deklaruje, że chce wrócić do swojej ojczyzny, to chcemy, aby poczuli się w Polsce jak w domu. Pomoże w tym muzyka, która będzie pomostem łączącym dwie bliskie, ale różne kultury - dodaje.

Kalush Orchestra łączy rapowe brzmienie z elementami ukraińskiego folku. Zespół został założony w 2019 roku przez Ołeha Psiuka i szybko przekuł lokalną popularność w międzynarodowy sukces - zaledwie po wydaniu drugiego teledysku do utworu "Ty honysz" zespół podpisał umowę z amerykańską wytwórnią hip-hopową Def Jam Recordings. Kilka dni temu wygrał konkurs Eurowizji.

Kalush Orchestra - Stefania (Official Video Eurovision 2022) / YouTube: Kalush Orchestra

W geście solidarności organizatorzy zdecydowali się przekazać cały dochód z biletów zakupionych 1 marca 2022 roku na rzecz zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej, która bezpośrednią pomocą obejmuje uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy 1 marca organizatorzy odnotowali najwyższą sprzedaż biletów od momentu ogłoszenia tegorocznej edycji wydarzenia.

Poza Kalush Orchestra wśród dotychczas ogłoszonych artystów są Kinny Zimmer, Kamil Lanek, Bedoes, Białas, Young Multi, a także SB Maffija, która z wyjątkowym live-actem wystąpi pod szyldem Hotelu Maffija.

SBM FFestival odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia w Warszawie.

 

 

AŚ, mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: Kalush Orchestra