Section50
Section00
James Hetfield
James Hetfield, foto: Universal Music Polska/mat. prasowe
29.07.2022

Metallica przygotowała animowany teledysk do "Master of Puppets"

36 lat i pewien serial później...

Po blisko czterech dekadach od premiery utworu "Master of Puppets", jeden z największych przebojów Metalliki (a z pewnością największy jej przebój w ostatnich tygodniach) doczekał się oficjalnego teledysku.

Do sieci trafił właśnie animowany klip "lyric video" do tytułowego singla z trzeciego studyjnego albumu Metalliki. W animacji, poza tekstem utworu, zobaczymy pełen zestaw mrocznych i pokręconych obrazów, zgrabnie współgrających z dynamiką kawałka.

Metallica: Master of Puppets (Official Lyric Video) / YouTube: Metallica

"Master of Puppets" przeżywa obecnie drugą młodość. Wszystko za sprawą użycia go w kluczowej scenie serialu "Stranger Things", w której Eddie wykonuje piosenkę podczas walki przyjaciół z demonem. Po emisji odcinka utwór ponownie zagościł na listach przebojów w wielu krajach.

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.