Section50
Section00
Joe Talbot, wokalista IDLES
Joe Talbot, wokalista IDLES, foto: Graeme J Baty/Shutterstock
04.08.2022

IDLES dzielą się teledyskiem do "Stockholm Syndrome"

Kolejne intrygujące wideo zespołu już w sieci.

Pochodząca z Bristolu formacja IDLES opublikowała właśnie na swoim kanale nowy teledysk. Tym razem muzycy postanowili stworzyć wizualizację do utworu "Stockholm Syndrome". To już piąty singiel promujący wydaną w listopadzie zeszłego roku płytę "CRAWLER".

Nowy, budzący niepokój teledysk to wspólne dzieło Charlotte Gosch i gitarzysty IDLES, Lee Kiernana.

IDLES - STOCKHOLM SYNDROME (Official Video) / YouTube: IDLES

- Głównym założeniem teledysku była próba ukazania piekła monotonii pracy dla samego przetrwania i tego jak ta cała maszyna może cię pochłonąć i pozbawić wolności - opowiadają Gosch i Kiernan.

"CRAWLER", czyli album, z którego pochodzi najnowszy singiel, to czwarta studyjna płyta IDLES. Po premierze krążek dotarł do pierwszej dziesiątki najchętniej kupowanych albumów w Wielkiej Brytanii i znalazł też swoje miejsce w aż pięciu zestawieniach amerykańskiego Billboardu.

  

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.