Section50
Section00
Tori Amos
Tori Amos, foto: Desmond Murray/Universal Music Polska/mat. prasowe
05.10.2022

Tori Amos zagra w Polsce

Przed artystką pracowita wiosna.

Ciesząca się niesłabnącą popularnością amerykańska artystka - Tori Amos - zapowiedziała właśnie europejską trasę koncertową. Seria występów zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku, a wśród państw, które odwiedzi Amos znalazła się też Polska. 28 kwietnia wokalistka i autorka tekstów zagra w katowickim Spodku.

Przyszłoroczna trasa promować będzie wydany w zeszłym roku album "Ocean to Ocean". Jest to już szesnasty studyjny krążek w dorobku Amos.

- To materiał opowiadający o stratach i o tym, jak sobie z nimi radzimy. Na szczęście, kiedy przeżyjesz wystarczająco wiele, potrafisz zrozumieć i pogodzić się z tym, że nie zawsze jesteś matką, żoną czy artystką, którą chciałaś być kiedyś - opowiadała przy premierze płyty artystka.

Ocean to Ocean Tour 2023:
25 marca - Edynburg
27 marca - Belfast
28 marca - Dublin
31 marca - Liverpool
1 kwietnia - Cambridge
3 kwietnia - Londyn
5 kwietnia - Bruksela
6 kwietnia - Amsterdam
7 kwietnia - Amsterdam
9 kwietnia - Brema
10 kwietnia - Berlin
11 kwietnia - Halle
13 kwietnia - Mediolan
14 kwietnia - Lyon
16 kwietnia - Monachium
18 kwietnia - Hamburg
19 kwietnia - Frankfurt
20 kwietnia - Paryż
24 kwietnia - Kopenhaga
25 kwietnia - Oslo
28 kwietnia - Katowice
29 kwietnia - Sankt Pölten
30 kwietnia - Zurych

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.