Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Wielki sukces 2115

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 14:37
Ekipa znalazła się w światowej czołówce premier.
2115
2115Foto: Kadovsky/Universal Music Polska/mat. prasowe

2115 ze swoim debiutanckim albumem zatytułowanym "Rodzinny Biznes" może pochwalić się sporym sukcesem. Ekipa znalazła się na drugim miejscu w światowym rankingu Spotify Charts dziesięciu najlepszych debiutów minionego weekendu (Top Albums Debut Global) zestawionych w dniach 16-18 grudnia. Skład wyprzedził takich artystów jak Lil Durk, Ab-Soul czy Little Simz.

"Rodzinny Biznes" ukazał się 16 grudnia. Wśród gości udzielających się na pierwszym wspólnym wydawnictwie 2115 są m.in. Taco Hemingway, Szpaku, Kaz Bałagane, Young Multi, Doda oraz Wersow.

- Ten album powstawał podczas setek godzin spędzonych w studio, przez wspólne przygody w Los Angeles, po pakowanie i podpisywanie własnoręcznie każdej płyty. Jednak tak naprawdę, tę płytę zaczęliśmy pisać już w 2015 roku kiedy się poznaliśmy - przez nasze wszystkie wspólne upadki, wzloty, porażki i sukcesy, aż do teraz. Miał to być najgorętszy mixtape tego lata, ale jest to znacznie więcej - kamień milowy w historii 2115, pierwszy projekt wydany w pełni przez 2115 label - spełnienie dziecięcych marzeń każdego z nas. Dziękujemy za wsparcie i za bycie z nami podczas pisania tej historii - napisała w oświadczeniu ekipa.

2115 - Rodzinny Biznes / Spotify: 2115

Na dwa tygodnie przed premierą "Rodzinny Biznes" uzyskał status platynowej płyty za sprzedaż 30 000 sztuk.

 

 

AŚ, mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: Bedoes