Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Moderat, Palms Trax, Trym i inni - mocne ogłoszenie Audioriver Festival 2023

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 17:53
Prawdziwa bomba od organizatorów.
Moderat
ModeratFoto: Audioriver Festival/mat. prasowe

Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy Was o pierwszym ogłoszeniu artystów Audioriver Festival 2023, a już spieszymy z kolejnym zastrzykiem ekscytujących twórców, którzy w lipcu przejmą na trzy dni Płock. Trzeba przyznać, że organizatorzy imprezy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania.

Oto, kto dołącza do wcześniej ogłoszonych twórców:

Moderat, czyli połączone siły Modeselektor i Apparat, to jeden z największych comebacków na Audioriver. Twórcy takich hitów jak "Bad Kingdom" czy "New Error" w zeszłym roku powrócili z nowym albumem i nową odsłoną koncertową. "MORE D4TA", czwarty album grupy, ukazał się ponad sześć lat po swoim poprzedniku, a jednak jego zawartość jest kwintesencją Moderat. Na Audioriver usłyszeć będzie można zarówno znane od wielu lat klasyki, jak i nowe brzmienia niemieckiej supergrupy.

MODERAT - MORE D4TA - FAST LAND (OFFICIAL VIDEO) / YouTube: Moderat

Po trzech długich latach oczekiwania Worakls powraca na scenę, aby zaprezentować zupełnie nową interpretację swojego projektu Worakls Orchestra. Show, w którym bierze udział 20-osobowa orkiestra, uwiodło już 100 000 osób w całej Europie. Jak twierdzi sam Worakls: - Połączenie tych dwóch światów, klasycznego i elektronicznego, otworzyło drzwi do nieskończonego wszechświata. To poczucie wolności to właśnie to, co chcę, aby moja publiczność odczuwała dzięki temu nowemu show.

Kevin De Vries nieustannie pnie się do góry, konsekwentnie prezentując dawkę charakterystycznego dla siebie hybrid techno. Jego muzyka doprowadza soundsystemy do granic możliwości, jednocześnie czerpiąc z mocy techno i euforii transu w sposób unikalny dla De Vriesa. W DJ-setach Kevina da się poczuć wyjątkową energię jego własnej muzyki, również wtedy, gdy operuje pomiędzy najnowocześniejszymi brzmieniami a klasykami lat 90..

Trym to paryski DJ łączący muzykę fast techno i new trance. Poza własną twórczością promuje też innych artystów jako założyciel labelu "COLOR". Muzyka, jaką przedstawia, jest równie energetyczna, jak i bardzo melodyjna. Trym jest niestrudzonym perfekcjonistą; gdziekolwiek gra, zawsze stara się dać możliwie najlepszy występ, a przy tym nie ustaje w poszukiwaniach w nowych i świeżych brzmień.

Trym | Boiler Room Manchester: Teletech / YouTube: Boiler Room

Autorski styl drum'n'bass, który wytworzył Bou, łączący w sobie dynamikę jump-up i jungle, sprawił, że artysta stał się jednym z topowych graczy sceny bassowej. W 2021 roku DJ i producent odniósł swój największy sukces. Był headlinerem londyńskiego Drumsheds, odbył trasę po Nowej Zelandii i zagrał na kilku kultowych brytyjskich festiwalach, takich jak Creamfields i Bass Fest. Bou uruchomił również własny label pod nazwą Gossip. Na Audioriver przyjedzie z MC Haribo.

Chloé Caillet to DJ-ka, producentka i multiinstrumentalistka z Paryża. Chloé jest znana ze swojego eklektycznego gustu w muzyce i modzie. Grała w jednych z najbardziej znanych klubów na świecie i jest aktualnie rezydentką w Circoloco / DC10 na Ibizie. Pierwszy niezależny singiel Chloe "Love Ain't Over" ukazał się pod koniec 2021 roku wraz z wyjątkowym zestawem remiksów z udziałem Gerda Jansona i Carlity.

KAMP! niedawno zapowiedzieli zakończenie działalności. Ich występ na Audioriver będzie zatem jedną z ostatnich okazji do usłyszenia ich przebojowych produkcji w wersji live. Powstałe w 2007 roku trio od samego początku wyróżnia się oryginalnością na rodzimej scenie. Popowa elektronika rodem z lat 80. łączy się tu z klubowymi brzmieniami z ostrzejszym lat 90., a całość jednocześnie wydaje się bardzo aktualna nawet po dekadzie od debiutu.

Ukształtowana przez trance, acid i techno, KI/KI tworzy własne charakterystyczne brzmienie: muzykę, która jest jednocześnie szybka, ale przy tym marzycielska; futurystyczna, lecz nostalgiczna; surowa, a jednocześnie euforyczna. W ostatnich latach zaznaczyła swoją obecność niezapomnianymi całonocnymi imprezami, kuratorując własną serię "KI/KI invites".

KI/KI closing Intercell Outdoor 2019 / YouTube: Intercell

Mandidextrous to od wielu lat jedna z czołowych nazw na undergroundowej scenie muzyki tanecznej zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w reszcie Europy. To dzięki wkładowi Mandi rozwinęły się tak świeże i nowatorskie gatunki jak Jungletek, Raggatek czy Speedbass.

Historia Palms Trax nie mogłaby być bardziej wymarzona. Najpierw ląduje w jednym z wiodących londyńskich sklepów z winylami i odkrywa mistrzów Chicago house i Detroit techno, a później, poprzez próby naśladowania brzmienia swoich nowo odkrytych idoli przypadkowo tworzy prawdziwy hit parkietów "Equation". W jego nagraniach znaki rozpoznawcze house'u - euforyczne linie fortepianu, bulgoczący kwas i świetliste klawisze - mieszają się z mocną, charakterystyczną dla Jaya Donaldsona perkusją.

We Rob Rave to projekt PZG i Dubsknita - dwóch polskich producentów, dobrze znanych z projektów z pogranicza gatunków takich jak jungle, drum'n'bass, dubstep czy footwork. Po ponad 10-letniej, wspólnej twórczości postanowili skupić się na mieszaniu oldschoolowych sampli sceny rave, melodyjnych pianinek z futurystycznym brzmieniem footworku, łamanymi na wszelkie sposoby amen breakami oraz soczystymi, przesterowanymi piekłem bassami.

Powyżsi artyści dołączają do line-upu otwartego w grudniu. O tym, kogo jeszcze będzie można usłyszeć na Audioriver 2023 pisaliśmy tutaj.

Pamiętajcie również, że nadal trwa specjalny konkurs na nazwy nowych scen festiwalu. Do zgarnięcia są 3-dniowe karnety na wydarzenie.

 

 

Zobacz więcej na temat: audioriver Moderat KAMP!