Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Tak brzmi "Długość dźwięku samotności" przed 65-tysięcznym tłumem!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 15:35
Wyjątkowe emocje serwują: Dawid Podsiadło i Artur Rojek.
Dawid Podsiadło
Dawid PodsiadłoFoto: Lea Harmoza/Sony Entertainment Music Poland/mat. prasowe

Letni wieczór z 25 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie był jednym z największych muzycznych wydarzeń minionego roku w Polsce. To wtedy przed 65-tysięcznym tłumem wystąpił Dawid Podsiadło. Teraz do sieci trafiła namiastka tego wyjątkowego koncertu. I to jaka!

W pewnym momencie na scenie stadionu pojawił się Artur Rojek. Współtwórca Myslovitz rozpoczął wykonanie "Długości dźwięku samotności", a po chwili dołączył do niego Podsiadło. Na ekranach w tle zobaczyć można było pierwszy publiczny występ Dawida z 2005 roku, podczas którego zaśpiewał... "Długość dźwięku samotności" właśnie. W ślad za głównymi bohaterami ruszył tłum. Materiał wideo z tego wieczoru robi niesamowite wrażenie.

Dawid Podsiadło i Artur Rojek - Długość dźwięku samotności (Chorzów, 25.06.2022) / YouTube: Dawid Podsiadło

- Tego wieczoru, zagraliśmy legendarny utwór zespołu Myslovitz - "Długość dźwięku samotności" dla ponad 60 tysięcy osób. Mogłem zaśpiewać utwór, od którego muzyczne marzenia się u mnie zaczęły. I mogłem go wykonać z Arturem Rojkiem. Za każdym razem jak oglądam to video to nie mogę uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. Bo są to przeżycia, o których nawet nie wiesz, że możesz marzyć. Trochę jak lot w kosmos. Dla kogoś kto nie jest astronautą w sensie. Tak, granie dla Was, zebranych w 60 tysięcy osób to było COŚ. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy - wspomina Dawid.

Za trzy tygodnie Dawid Podsiadło wyruszy w dalszą trasę ze swoimi "Latami Dwudziestymi". 7 marca w Białymstoku startuje bowiem "Przed i Po Tour", w ramach której artysta zagra w trzynastu miastach w Polsce.

 

Czytaj też: