Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Rozszerzona edycja "Elephant" trafiła do sieci

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 14:02
Piękny jubileusz albumu.
Specjalna edycja albumu Elephant na winylu
Specjalna edycja albumu "Elephant" na winyluFoto: Sony Music Entertainment Poland/mat. prasowe

The White Stripes świętowali 1 kwietnia 20. urodziny ikonicznej płyty "Elephant". Z tej okazji w popularnych serwisach streamingowych pojawiła się rozszerzona wersja albumu, z utworami live jako bonusami.

Zaprezentowany w 2003 roku krążek "Elephant" był czwartym studyjnym albumem Jacka i Meg White'ów. Płyta została zarejestrowana w zaledwie dwa tygodnie w londyńskim studiu Toe Rag (wyłączając "I Just Don't Know What To Do With Myself"). Jack wyprodukował materiał używając instrumentów zakupionych w antykwariatach, bez użycia narzędzi cyfrowych. W trakcie komponowania piosenek każde z urządzeń miało 40 lat lub więcej.

Wyjątkowe podejście do procesu tworzenia opłaciło się. Zaraz po premierze "Elephant" spotkało się z niezwykle pozytywnym przyjęciem, zarówno przez fanów jak i krytyków. Krążek nadal znajduje się w czołowej pięćdziesiątce albumów muzycznych agregatu Metacritic.

Specjalna edycja, które dostępna jest tylko w digitalu zawiera zremasterowane audio, w tym 27 dodatkowych utworów z koncertu który odbył się w Aragon Ballroom w Chicago. Był to jeden z ich przystanków podczas trasy Elephant Tour.

Na oficjalnym kanale The White Stripes na YouTube pojawił się z kolei zremasterowany teledysk do singla "I Just Don't Know What To Do With Myself", za który odpowiada reżyserka Sofia Coppola, a wystąpiła w niej ikona mody - Kate Moss.

The White Stripes - I Just Don't Know What to Do With Myself (Official Video) / YouTube: The White Stripes

Sprawdź też:
• Jack White broni muzycznego talentu byłej żony
 Poznaliśmy nominowanych do Rock and Roll Hall of Fame 2023

 

Zobacz więcej na temat: The White Stripes Jack White