Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Soundtrack "Strażników Galaktyki 3" już dostępny

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 11:32
Nowa odsłona filmu, a więc czas na kolejny mixtape.
Plakat filmu Strażnicy Galaktyki: Volume 3
Plakat filmu "Strażnicy Galaktyki: Volume 3"Foto: mat. promocyjne

W miniony piątek do kin trafił w końcu długo oczekiwany film "Strażnicy Galaktyki: Volume 3" od Jamesa Gunna. Oznacza to, że w serwisach cyfrowych i na sklepowych półkach pojawiła się także muzyka z najnowszego hitu Marvela.

Reżyser kocha muzykę tak samo jak film, dlatego o piosenkach do swoich filmów myśli już na etapie pierwszych szkiców scenariusza. Twórca do perfekcji opanował sterowanie dramaturgią za pomocą piosenek. W przypadku zestawu utworów do "Strażników Galaktyki: Volume 3" nie mogło być inaczej.

- Nie byłem pewien, czy dokonałem właściwej selekcji, aż do pierwszych pokazów i entuzjastycznych reakcji widowni. Zmieniałem ciągle muzykę w scenariuszu. Miałem do dyspozycji cały katalog lat 70. i mogłem iść w tę stronę, jak przy pierwszych dwóch filmach. Była też opcja, by iść w lata 80. albo 90., bo z lat 90. jest sporo dobrego przestrzenno-kosmicznego Brit popu. Ostatecznie postawiłem na miks wszystkich tych dekad i mam nadzieję, że to nie będzie się wzajemnie wykluczało - przyznał Gunn.

17-utworowa kompilacja "Guardians of the Galaxy Vol. 3: Awesome Mix Vol. 3" ukazała się na CD i w serwisach cyfrowych 3 maja. Od 5 maja w sprzedaży dostępne jest wydanie winylowe, a 7 lipca ukaże się kaseta.

 

Zobacz więcej na temat: Marvel