Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Lil Dicky wyda płytę po ośmiu latach przerwy

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2023 15:26
Nie będzie to jednak klasyczny premierowy materiał.
Lil Dicky
Lil DickyFoto: Adam McCullough/Shutterstock

Dave Burd, znany lepiej jako Lil Dicky, zdradził, że niebawem ukaże się nowa płyta sygnowana jego ksywką. Będzie to kompilacja utworów wykorzystanych w popularnym serialu "Dave", którego Dicky jest współautorem. Album będzie pierwszym długogrającym wydawnictwem rapera od ośmiu lat. W rozmowie z Variety artysta zdradził, że jego planem jest "wypchnięcie" projektu przed końcem lata.

Raper stwierdził, że nadchodząca płyta jest o wiele lepszym odzwierciedleniem postaci Lil Dicky'ego niż wydany w 2015 roku debiut "Professional Rapper". Obecnie Burd pracuje nad ostatnimi szlifami z producentem Bennym Blanco. Muzycy opracowują materiał zebrany przez wszystkie trzy sezony "Dave'a".

- Czasami w serialu mogłeś usłyszeć 20 sekund jakiegoś numeru, a ja mam jego pełną 3-minutową wersję, która leży w szufladzie. Chcę to pokazać światu. Byłem zaskoczony, kiedy sprawdziłem jak wiele materiału znalazło się w serialu. Pomyślałem: "mój Boże, tu jest świetny album, który może funkcjonować samodzielnie". Właśnie nad nim pracuję - opowiada Lil Dicky.

Lil Dicky - Professional Rapper / Spotify