Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

"Najbardziej znienawidzony zespół na świecie" doczeka się filmu dokumentalnego

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2023 18:21
W sieci pojawił się oficjalny zwiastun.
Chad Kroeger, wokalista Nickelback
Chad Kroeger, wokalista NickelbackFoto: A. Paes/Shutterstock

"Hate to Love: Nickelback" - taki tytuł nosić będzie film dokumentalny opowiadający historię "najbardziej znienawidzonego zespołu rockowego na świecie", czyli grupy Nickelback.

Film w reżyserii Leigha Brooksa ma opowiedzieć o początkach Nickelback, wielkim światowym sukcesie grupy, aż w końcu o niezrozumiałej, zakrojonej na ogromną skalę fali nienawiści, z jaką musiał zmagać się zespół.

- Nikt nie sięga po gitarę z myślą by grać w najbardziej znienawidzonym zespole świata - mówi w zwiastunie Ryan Peake. - Próbowaliśmy zbić to śmiechem. Z większością takich komentarzy to może się udać. Jednak niektóre naprawdę bolą - dodaje Chad Kroeger, frontman grupy.

HATE TO LOVE: NICKELBACK Trailer | TIFF 2023 / YouTube: TIFF Trailers

Mimo całej otoczki, zespół ma niezłomne grono odbiorców, którzy regularnie wykupują całe pule biletów na jego koncerty. Podczas swojej kariery muzycy Nickelback nagrali dziesięć studyjnych albumów, których łączna sprzedaż przekroczyła 50 milionów egzemplarzy.

Premiera filmu "Hate to Love: Nickelback" odbędzie się we wrześniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

 

Zobacz więcej na temat: nickelback