Section50
Section00
16.08.2012

Gramy: Paul Kalkbrenner - Das Gezabel

Industrialne klimaty słynnego Ferropolis, kilka mniej lub bardziej znanych twarzy (rodzina przede wszystkim - Fritz Kalkbrenner, Simina, ale widać też Jorisa Voorna), roztańczone tłumy i ON - autor całego zamieszania i mistrz ceremonii Paul Kalkbrenner - tak w telegraficznym skrócie wygląda scenariusz klipu prezentującego jego najświeższy singel "Das Gezabel". Jeżeli spodziewacie się przebojowych dźwięków "na lato" - nie będziecie rozczarowani!"Das Gezabel" to wyjątkowo pogodny, chociaż niekoniecznie szczególnie ambitny kawałek. Trudno oceniać na jego podstawie jakie niespodzianki zaprezentuje na swoim szóstym autorskim albumie Paul, ale pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że rewolucja nam nie grozi. Czy mam rację przekonamy się już w październiku. "Niefani" Kalkbrennera zapowiadają, że bez względu na treść i jakość nowych produkcji, podzielą one los materiału z poprzedniego LP "Icke Wieder". Płyty niezłej, ale całkowicie ignorowanej przez rządny dźwięków z "Berlin Calling" tłum.

Mimo, iż od pierwszej oficjalnej prezentacji "Das Gezabel" minęło już ładnych kilkanaście tygodni to utwór zaczął zdobywać popularność dopiero po premierze teledysku, który pojawił się w pierwszych dniach sierpnia. Być może ma to związek z plotką jakoby materiał video w nim wykorzystany pochodził z tegorocznego festiwalu Melt!. Oczywiście tak nie jest. Zdjęcia do klipu rejestrowano w połowie czerwca tego roku podczas imprezy Paul Kalkbrenner Open Air Ferropolis, a za montaż całości zabrała się znana grupa Pfadfinderei.


I na finał - niespodzianka dla fanów! Jeżeli chcecie zaryzykować i wstąpić do ekskluzywnego klubu Paula Kalkbrennera - macie szansę zrobić to niewielkim kosztem. 6-cio miesięczne członkostwo VIP w cenie cyfrowego singla pozwoli się wam załapać na specjalne bonusy przed premierą nowego albumu. Wow...
sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.