Section50
Section00
01.08.2012

Gramy: DRS feat. Enei - Count To Ten

Występ MC DRS u boku Dub Phizix podczas tegorocznej edycji festiwalu Audioriver był bez wątpienia jednym z mocniejszych akcentów piątkowej nocy. Gdyby jeszcze udało się uniknąć incydentu z rozpylonym w tłumie gazem, z pewnością dużo liczniejsza grupa fanów dotrwałaby do końca ich znakomitego show. No cóż, bywa... Ale EP-ka zapowiadająca solowy album DRS pozwala mi wierzyć, że będzie okazja by już niebawem ponownie odwiedził nasze strony.

Jak na artystę o tak imponującym stażu Delroy Pottinger dość późno (15 lat na scenie - nie spieszył się;) zdecydował się na solowy debiut. Mając do wyboru hip-hop, breaki i drum'n'bass zdecydował się na ten ostatni wariat stylistyczny, i tak też promuje swój album "I Don't Usually Like MC's But". Na dwustronnym singlu obok bardzo lirycznej produkcji Lenzmana znalazła się wybrana przez nas propozycja autorstwa Enei. "Count To Ten" spodoba się zwolennikom oszczędnych, ale wyrazistych brzmień. Znakomity flow DRS świetnie wypada na tle minimalistycznego podkładu autorstwa naszego wschodniego sąsiada Alexa Egorchenki.

Jeżeli zapowiedź albumu DRS wpadła wam w ucho tak jak nam - wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Premiera albumu "I Don't Usually Like MC's But" zaplanowana jest na 27 sierpnia w labelu Marcusa Intalexa Soul:R. Za produkcję odpowiedzialni są Calibre, Lynx, Marcus Intalex, dBridge, Lenzman, Genotype, Dub Phizix, S.P.Y i oczywiście Enei. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Jenna G, Jehst, Riya, Fox i Chimpo. Wiadomo - nudno nie będzie, a DRS obiecuje, że ponad połowa z 14 tracków to gwarantowany dnb w najlepszym stylu.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.