Section50
Section00
15.07.2012

Gramy: Pezet & Małolat - Jestem sam

Singel promujący koncertowy materiał rodzinnej spółki panów Kaplińskich "Live in 1500 m2" zaskoczył. I to wielokrotnie, co naszym rodzimym twórcom niezbyt często się udaje.
Po pierwsze - wybór piosenki. Materiał wykonany podczas tego pamiętnego koncertu obejmował nie tylko nagrywki z "Dziś w moim mieście". Po cichu liczyłem na jakiś mocny akcent w stylu "best of" z dawnych czasów Pezeta wspartym jakąś nową jakością dodaną przez Małolata. Nic z tego - wybór padł na "Jestem sam" z wspólnej płyty. Przez moment myślałem, że to próba pociągnięcia promocji dwóch albumów na jednym singlu. Przez moment.

Po drugie - teledysk nie powstanie z materiałów zarejestrowanych podczas koncertu. What?!... Skoro to ma być promo do "Live in 1500m2" to dlaczego klip będzie kręcony "na boku"?

Tu dostałem klip do obejrzenia:)Po trzecie - "Jestem sam" w nowym wydaniu to zupełnie inna bajka niż w 2010. Średnio mi podchodzący bit Czarnego nagle ożył, dojrzał, nabrał specyficznego rockowego posmaku. Strzał w dziesiątkę panowie! Jeszcze raz udało się przenieść studyjne akcje w zupełnie nowy wymiar. I chociaż wielu wcześniej poszło tą drogą, to nie wszyscy dotarli do celu. Pezet i Małolat zdecydowanie dali radę!

Po czwarte - teledysk jest dobry. Nie "wybitny" ale po prostu solidnie skomponowany z kawałkiem. Fajnie zrealizowany technicznie. W sumie łatwo zapomnieć, że w podkładzie leci audio zarejestrowane live!

Rockowe wcielenie Pezeta i Małolata nie wszystkim przypadnie do gustu, ale jak jest najlepiej sprawdzić słuchając "Live in 1500m2".


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.