Section50
Section00
03.08.2012

Gramy: Chew Lips - Hurricane

Przygotowania do premiery nowego albumu Chew Lips wystartowały wiosną wraz z prezentacją numeru "Do You Chew?". Wszyscy wiedzą jak wyszło - poza umiarkowanie entuzjastycznymi (oksymoron?) recenzjami trudno mówić o oszałamiającym sukcesie. Wygląda na to, że na nowy materiał czeka zdecydowanie mniejsza grupa fanów niż można było przypuszczać, w końcu trzy lata na bardzo intensywnie żyjącej scenie to tyle co wieczność. Prawie tyle minie od premiery debiutanckiego krążka Unicorn zanim doczekamy się jego następcy.

Druga zapowiedź brzmi dużo bardziej obiecująco. Do oficjalnej sprzedaży singel "Hurricane" trafi w pierwszych dniach września, ale jak to zwykle bywa premiera teledysku wypadła dobry miesiąc wcześniej. Realizacji klipu podjęła się Georgia Hudson, która reżyserowała także "Do You Chew?".


Tigs i James miesiące poprzedzające premierę drugiej płyty spędzają na walizach intensywnie koncertując. Mieliśmy okację usłyszeć ich całkiem niedawno w Polsce; dobrze poinformowane źródła donoszą, że na żywo "Hurricane" wypadł fatalnie. Najwyraźniej nad koncertowym opanowaniem nowego materiału trzeba jeszcze sporo popracować. Zanim ocenimy go w całości - polecam wsłuchać się w remiksy singla. XXXY rządzi!

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.