Section50
Section00
08.08.2012

Gramy: Black Strobe - Boogie In Zero GravityDobre, a nawet bardzo dobre wieści docierają do nas z serca Francji. Arnaud Rebotini, który ostatnie kilka lat poświęcił przede wszystkim na pracę nad solowymi wydawnictwami i remiksami, zbiera swój band i rusza w trasę pod znakiem Black Strobe. Jeżeli dotychczas nie udało się wam trafić na nową produkcję "Boogie In Zero Gravity" macie sporo do nadrobienia. Ale nic straconego - wystarczy włączyć Czwórkę:)Opublikowana w połowie lipca EP-ka to ukłon pod adresem fanów klasycznego funkowego disco podanego w nowoczesnym i bardzo eleganckim stylu. Rebotini zgrabnie wybiera to co najlepsze z brzmienia złotej ery disco - groove i melodię, i poddaje to reinterpretacji w sobie właściwy sposób. Oszczędnie sięga po syntezatorowe brzmienia stawiając raczej na elementy charakterystyczne dla live bandu. Sporo tu gitarowych ozdobników i akcencików - troszkę knajpiano-klezmerskich, ale całkowicie uzasadnionych, biorąc pod uwagę konwencję tego kawałka. Teledysk również nie pozostawia wątpliwoście "co autor miał na myśli".Nie da się nie zauważyć pewnego podobieństwa do brzmienia LCD Soundsystem, jest więc szansa, że pod nieobecność Jamesa Murphy'ego Black Strobe stanie się (na nowo) obiektem westchnień miłośników post-disco po obu stronach oceanu. Tym bardziej, że nietrudno zgadnąć - nowy materiał wydany po serii reedycji starych singli zapowiada nadejście pełnometrażowego albumu. Jedyne co dziś wiadomo to rok 2013. Czyli w najlepszym przypadku musimy uzbroić się w cierpliwość na następne pięć miesięcy, rozsądek podpowiada, że potrwać to może niestety nieco dłużej. Czekanie niech nam umilą rozmaite wariacje na temat "Boogie In Zero Gravity" - Hot Toddy cofa wskazówki zegara o 40 lat i wyciąga zza pazuchy dyskotekową kulę, a moi szwedzcy ulubieńcy z Drop Out Orchestra grają jak nikt!


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.