Section50
Section00
09.08.2012

Gramy: Calyx & Teebee - Elevate This Sound

Lato, oprócz singlowych pretendentów do tytułu wakacyjnego przeboju, przynosi również premiery mniej oczywiste, ale nie mniej istotne. Jedna z wytwórni najbardziej zasłużonych w historii muzyki drum'n'bass - RAM Records - uraczyła nas na przełomie lipca i sierpnia już drugą EP-ką zapowiadającą premierę wspólnego albumu Calyxa i Teebee. Panowie znają się od ponad dekady, zjedli beczkę soli występując w różnych konfiguracjach i koprodukcjach, by wreszcie po ponad ośmiu latach od legendarnego wspólnego singla dla Moving Shadow "Cyclone/Follow The Leader" podjąć trud stworzenia większej formy.

Ponieważ "Elevate This Sound" to strona A drugiego singla zapowiadającego LP - nie sposób odnieść jej do zawartości wcześniejszej, wydanej późną wiosną, EP-ki "Scavenger/Stepping Stones". Z tych dwóch tytułów bardziej przypadł mi do gustu pierwszy - mroczny, nie oszczędzający głośników roller, ale dyskretnie liquidowy B-side też ma swój niewątpliwy urok. Nowa propozycja to nowe dylematy, chociaż radiowo wyboru dokonali sami wydawcy publikując teledysk do tylko jednego z utworów. Oceńcie jak ilustracja video pasuje do warstwy muzycznej."Elevate This Sound/Hurting" jest na tyle inne od poprzedniego singla, że trudno ocenić na tej podstawie jak finalnie będzie prezentować się album Calyxa i Teebee. Wiadomo, że będzie to świetnie wyprodukowany i brzmiący materiał, ale czy zwycięży nordycki mrok Teebee, czy raczej zaleje nas szalona lawina dźwięków bliska Calyxowi? Szczegóły poznamy pewnie niebawem. Póki co - łagodna i mocno zachowawcza stylistyka "Elevate This Sound" i fakt, że ojcowie w RAM Records postanowili promować go również klipem, mogą sugerować, że Calyx i Teebee zapragnęli pójść w kierunku sukcesów wśród szerszej publiczności. Na szczęście zawsze możemy odwrócić placek i dać szansę stronie B!


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.