X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section50
Section00
09.08.2012

Gramy: Calyx & Teebee - Elevate This Sound

Lato, oprócz singlowych pretendentów do tytułu wakacyjnego przeboju, przynosi również premiery mniej oczywiste, ale nie mniej istotne. Jedna z wytwórni najbardziej zasłużonych w historii muzyki drum'n'bass - RAM Records - uraczyła nas na przełomie lipca i sierpnia już drugą EP-ką zapowiadającą premierę wspólnego albumu Calyxa i Teebee. Panowie znają się od ponad dekady, zjedli beczkę soli występując w różnych konfiguracjach i koprodukcjach, by wreszcie po ponad ośmiu latach od legendarnego wspólnego singla dla Moving Shadow "Cyclone/Follow The Leader" podjąć trud stworzenia większej formy.

Ponieważ "Elevate This Sound" to strona A drugiego singla zapowiadającego LP - nie sposób odnieść jej do zawartości wcześniejszej, wydanej późną wiosną, EP-ki "Scavenger/Stepping Stones". Z tych dwóch tytułów bardziej przypadł mi do gustu pierwszy - mroczny, nie oszczędzający głośników roller, ale dyskretnie liquidowy B-side też ma swój niewątpliwy urok. Nowa propozycja to nowe dylematy, chociaż radiowo wyboru dokonali sami wydawcy publikując teledysk do tylko jednego z utworów. Oceńcie jak ilustracja video pasuje do warstwy muzycznej."Elevate This Sound/Hurting" jest na tyle inne od poprzedniego singla, że trudno ocenić na tej podstawie jak finalnie będzie prezentować się album Calyxa i Teebee. Wiadomo, że będzie to świetnie wyprodukowany i brzmiący materiał, ale czy zwycięży nordycki mrok Teebee, czy raczej zaleje nas szalona lawina dźwięków bliska Calyxowi? Szczegóły poznamy pewnie niebawem. Póki co - łagodna i mocno zachowawcza stylistyka "Elevate This Sound" i fakt, że ojcowie w RAM Records postanowili promować go również klipem, mogą sugerować, że Calyx i Teebee zapragnęli pójść w kierunku sukcesów wśród szerszej publiczności. Na szczęście zawsze możemy odwrócić placek i dać szansę stronie B!


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.