X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section50
Section00
02.08.2012

Gramy: Hot Chip - How Do You Do

Wszystko jest oczywiste, kiedy pada hasło Hot Chip. Lata mijają, na ich koncie pojawiają się kolejne albumy, Alexis Taylor w teledyskach wygląda na coraz bardziej zagubionego i bezradnego misia, i do tego muzyka - groch z kapustą, dżemem, kremem i na to wszystko zasmażka. I właściwie nikt nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego znowu dajemy się nabrać na ten dźwiękowy bigos, czego spodziewamy się kupując kolejny album Hot Chip - jedno jest pewne - ilość głosów rozczarowanych ustępuje tym, którzy pieją z zachwytu. Niemniej bez względu na to czy album "In Our Heads" was pochłonie, czy wyląduje na śmietniku historii - Czwórka proponuje by dać szansę singlowi "How Do You Do".

Nie będę udawał - dla mnie na tym, i tylko tym kawałku trzyma się cała reszta płyty. Fani mają to za co kochają Hot Chip, przebojową, wpadającą w ucho piosenkę, którą można pogwizdywać przez kilka najbliższych tygodni. Osoby, które za taką stylistyką i ekipą Taylora nie przepadają, nie zgłaszają większych pretensji, kiedy ją słyszą (zdarza się nawet, że drgnie nóżka do rytmu). Klip utrzymany w "żartobliwie-kiczowato-nieporadno-amatorskiej" stylistyce czyli - standard:)Gdyby choć raz Hot Chip potraktowali swą twórczość bardziej serio i próbowali zachować jakąś konsekwencję w przygotowaniu płyty, gdyby chociaż w większości była taka jak "How Do You Do", gdyby... Wtedy nie byłoby Hot Chip i tyle. Oni po prostu muszą robić z muzyką to co robią, a my musimy ich za to kochać.

PS: Polecam remiksy - dzięki nim niektóre utwory z "In Our Heads" stają się nieco bardziej znośne.
sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.