Section50
Section00
02.08.2012

Gramy: Hot Chip - How Do You Do

Wszystko jest oczywiste, kiedy pada hasło Hot Chip. Lata mijają, na ich koncie pojawiają się kolejne albumy, Alexis Taylor w teledyskach wygląda na coraz bardziej zagubionego i bezradnego misia, i do tego muzyka - groch z kapustą, dżemem, kremem i na to wszystko zasmażka. I właściwie nikt nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego znowu dajemy się nabrać na ten dźwiękowy bigos, czego spodziewamy się kupując kolejny album Hot Chip - jedno jest pewne - ilość głosów rozczarowanych ustępuje tym, którzy pieją z zachwytu. Niemniej bez względu na to czy album "In Our Heads" was pochłonie, czy wyląduje na śmietniku historii - Czwórka proponuje by dać szansę singlowi "How Do You Do".

Nie będę udawał - dla mnie na tym, i tylko tym kawałku trzyma się cała reszta płyty. Fani mają to za co kochają Hot Chip, przebojową, wpadającą w ucho piosenkę, którą można pogwizdywać przez kilka najbliższych tygodni. Osoby, które za taką stylistyką i ekipą Taylora nie przepadają, nie zgłaszają większych pretensji, kiedy ją słyszą (zdarza się nawet, że drgnie nóżka do rytmu). Klip utrzymany w "żartobliwie-kiczowato-nieporadno-amatorskiej" stylistyce czyli - standard:)Gdyby choć raz Hot Chip potraktowali swą twórczość bardziej serio i próbowali zachować jakąś konsekwencję w przygotowaniu płyty, gdyby chociaż w większości była taka jak "How Do You Do", gdyby... Wtedy nie byłoby Hot Chip i tyle. Oni po prostu muszą robić z muzyką to co robią, a my musimy ich za to kochać.

PS: Polecam remiksy - dzięki nim niektóre utwory z "In Our Heads" stają się nieco bardziej znośne.
sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.