Section50
Section00
22.08.2012

Gramy: Midi Matilda - Love & The Movies

Duet w składzie Logan Grimé i Skyler Kilborn od jakiegoś czasu jest zdecydowanym liderem na scenie indie-pop w okolicach San Francisco. Przyglądając się uważnie ich działalności postanowiliśmy dać im szansę i zaprezentować ich twórczość słuchaczom Czwórki. Cały miesiąc podróżował do nas klip do kolejnego singla projektu Midi Matilda, ale wreszcie jest (lepiej późno niż wcale); oddajemy więc w wasze ręce kawałek przepięknie wystylizowany na retro pop z amerykańskim sznytem w uberhipsterskiej oprawie video. Ach ta Kalifornia...
Jeżeli numer wpadnie wam w ucho czym prędzej zajrzyjcie na stronę bandcamp Midi Matildy i bierzcie go, nawet za darmo!Midi Matilda za kilka miesięcy doczeka się pierwszej rocznicy swojego powstania, jest szansa, że niewiele dłużej będziemy czekać na ich debiutancki album. Być może nie ma w tej muzyce niczego szczególnie pociągającego i oryginalnego, ale jest słońce, radość, całkiem zgrabnie skrojone refreny i wpadające w ucho melodie. Mieszkając w krainie, w której nigdy nie pada (jak twierdził Albert Hammond) można być tylko surferem, artystą lub obrzydliwie bogatym playboyem. A jeżeli wygląda się tak jak Logan - to można mieć to wszystko na raz. Ja w każdym razie cieszę się, że panowie rozstali się ze swoim poprzednim zespołem, który miał szansę iść w ślady Kings Of Leon, i postanowili zostać w bardziej popowych klimatach z lekką nutką ejtisowej dekadencji.


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.