Section50
Section00
28.08.2012

Gramy: Temper Temple - Changes

Z ogromną przyjemnością Czwórka nadaje w eter efekt współpracy krakowskiej wokalistki Kasi Malendy i warszawskiego producenta Kwazara. Oboje pewnie mieliście okazję słyszeć już wielokrotnie w innych okolicznościach - Kasia nagrywała między innymi z Markiem "Dreadsquadem" Bogdańskim i pojawiała się w towarzystwie wielu znanych postaci polskiej sceny muzyki elektronicznej. Kwazar od lat rządzi we własnym muzycznym wehikule - studio Gagarin, ma na koncie wieloletnią karierę radiowca (również w jednym z poprzednich wcieleń Czwórki - PR Bis), DJ'a i organizatora imprez.

Spotkali się przy okazji Bass Campu organizowanego przez Red Bull Music Academy, a wzajemne fascynacje muzyczne i swój talent przekuli w bardzo zgrabny numer zapowiadający składankę Inside Out Przedstawia: Red Bull Music Academy Bass Camp. Moim zdaniem "Changes" to fajnie brzmiący, nowoczesny, światowy numer. Może brakuje mi w nim odrobiny awangardowego odjazdu, ale biorąc pod uwagę obecnie panującą modę na minimalistyczną oszczędność w produkcji to wszystko jest tu jak najbardziej na miejscu. Muzykę pięknie zilustrowali klipem Kuba Tomaszewicz i Olo Pawluczuk. Jeżeli reszta propozycji z Bass Campu będzie równie udana to szykuje się bardzo przebojowa jesień.


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.