Section50
Section00
17.08.2012

Gramy: Morgan Zarate featuring Stevie Neale - Broken Heart Collector

Spośród ostatnich produkcji ze znakiem jakości HyperDub najczęściej gości w moim odtwarzaczu album LV, jeżeli szukacie nowych fascynujących dźwięków to polecam - rzecz niełatwa, ale warta grzechu. Ale oczywiście z dużą uwagą śledzę inne propozycje i nie sposób przegapić znakomitego singla Morgana Zarate, który mam nadzieję zapowiada coś większego. Morgan w ubiegłym roku został okrzyknięty obiecującym "debiutantem", ale to oczywiście duże nieporozumienie. Chyba ktoś przeoczył fantastyczny projekt Spacek (lider zespołu Steve Spacek ma bardzo muzykalną rodzinę - jego brat znany jest pod pseudonimem D-Bridge), który z początkiem XXI wieku definiował na nowo brzmienie londyńskiego undergroundu ocierając się o wszystkie możliwe gatunki, ale pozostając kompletnie na uboczu. Niestety po wydaniu dwóch albumów trio rozeszło się, a Morgan wylądował w LA.

Doświadczenie jakie zdobył współpracując między innymi z Ghostpoet, Raphaelem Saadiqiem a nawet Musiq Soulchild postanowił przenieść ponownie na londyński grunt, gdzie stary znajomy Kode9 zaproponował mu opiekę swojego wydawnictwa. W styczniu 2011 ukazała się EP-ka "Hookid" zgrabnie łącząca soulową melodyjność dotychczasowych produkcji Morgana z nowymi rytmami charakterystycznymi dla HyperDub. Obiecywano album, ale niestety na obietnicach się skończyło. Instynkt podpowiada mi, że szanse na płytę jednak są, bo w zapowiedziach pojawiła się kolejna EP promowana przez tajemniczy klip "Broken Heart Collector".Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na kolejny wschodzący talent - Stevie Neale, obdarzoną głosem łudząco przypominającym swoją imienniczkę Stevie Nicks z Fleetwood Mac. Nie wiem jak to możliwe, ale wydaje się, że Wyspy mają jakieś tajemnicze, niewyczerpane pokłady wokalistek, a przynajmniej odwagę, aby dawać szansę początkującym artystkom i pokazywać je światu nim zestarzeją się i zmanierują. "Broken Hear Collector" brzmi znakomicie i obiecuję sobie bardzo wiele po nadchodzących kolejnych produkcjach Morgana czekanie umilając sobie wspomnieniami...
sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.