Section50
Section00
27.08.2012

Gramy: Steed Lord - Hear Me Now

Prawdziwa gratka dla fashionistów, fanów italo disco, lat 80-tych, syntetycznego popu i tajemniczych historii rodzinnych z dreszczykiem. Mowa o domniemanym rodzeństwie znanym jako Steed Lord - od kilku lat trafiam na rozmaite produkcje z ich udziałem między innymi w Kitsune, Southern Fried czy Get Physical. Za każdym razem daje się uwieść tej banalnej, ale jakże uroczej mieszance tandety i złego stylu w muzyce, z w sumie całkiem dobrą stroną wizualną. Ale w końcu taki jest właśnie Steed Lord - kiedy nie nagrywają - organizują pokazy mody, wystawiają się w modnych galeriach i ogólnie wiodą życie dekadenckiej cyganerii XXI wieku.

Na ile prawdziwa jest rozpowszechniona w sieci historyjka o islandzkich trojaczkach - trudno stwierdzić. Jeżeli jest to podpucha to wyjątkowo solidnie skrojona i raczej niemożliwa do zweryfikowania. Ale znając chociażby elektro kiczowy duet Cherry Bikini czyli Sophie (w cywilu Marta) i Armanda (w prawie jazdy Armen) wiem, że udawana tożsamość w świecie artystycznym to skarb, zwłaszcza jeżeli zbudowana jest na atrakcyjnej bajce.
Steed Lord zamiast chłodnej i niegościnnej Islandii zadomowili się w raju Los Angeles i w pełni korzystają z uroków życia wśród prawdziwych, przyszłych i niedoszłych gwiazd i całej reszty towarzystwa, które marzy, że kiedyś również odniesie sukces."Hear Me Now" jest już drugim singlem zapowiadającym debiutancki album "The Prophecy", aż boję się pomyśleć co nas czeka. Żeby ewentualnie bardziej oswoić się z dokonaniami Steed Lord proponuję zajrzeć na ich profil soundcloud i posłuchać sobie chociażby sierpniowego mixtejpu. Na końcówkę lata jak znalazł!


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.