Section50
Section00
16.11.2012

Gramy: King Krule - Rock Bottom

Nastoletnia nadzieja brytyjskiego songwritingu prezentuje nam swój kolejny singel. Dwa lata temu o Archym Marshallu zrobiło się głośno za sprawą debiutanckiego singla "Out Getting Ribs", który opublikował pod pseudonimem Zoo Kid. Utwór zaskakiwał dojrzałym brzmieniem i niezwykłym, jak na szesnastolatka, głosem. Marshall szybko został okrzyknięty kandydatem do panteonu brytyjskich artystów i stawiano go w jednym rzędzie z Elvisem Costello, Morriseyem i Edwynem Collinsem. Wydana rok później EPka King Krule prezentowała już nieco inne oblicze młodego artysty, ale nadal stanowiła zapowiedź bardzo obiecującej kariery.

Jesień 2012 i King Krule prezentuje swoją drugą EP wydaną w Rinse FM - labelu, który na ogół kojarzył się z undergroundową sceną grime, dubstep i d'n'b. Archy jest pierwszym rockowym artystą w ich stajni. Ale słuchając obydwu stron singla "Rock Bottom/Octopus" nie sposób nie zauważyć, że o ile strona A jest charakterystyczna dla Archy'ego o tyle strona AA to już zupełnie inna bajka."Rock Bottom" znacie dobrze z anteny Czwórki, ale polecam "Octopus" na soundcloudzie. Po tym singlu chyba już nikt nie może być pewien w jakim kierunku rozwijać się będzie King Krule. Wiem jedno - trzeba dbać o niego, by nie przepadł.
sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.