Section50
Section00
21.11.2012

Gramy: Pysh & Żyski - Pokój obok

Sensacja tej jesieni. Zupełnie niespodziewana kooperacja dwóch artystów, którzy pierwszy raz spotkali się na planie teledysku do wspólnej piosenki. Dziwny jest ten świat - ale od początku.

Pysh - przedstawiciel młodego pokolenia producentów muzyki elektronicznej dobrze znany w kręgach miłośników muzyki house. Na swoim koncie ma szereg wydawnictw dla wielu liczących się wytwórni.

Żyski - muzyk, dziennikarz, DJ, wokalista - kolejność dowolna. W latach 90-tych próbował swoich sił w zespole Egomaniac, który miał szansę stać się poważną konkurencją dla Myslovitz czy Atmosphere. Los chciał jednak inaczej. Marcin porzucił karierę wokalną na ponad 10 lat. Dopiero w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy powrócił do swojej muzycznej pasji czego efektem jest między innymi projekt Black Volga.

Współpraca przy "Pokój obok" to całkowity przypadek. Marcin we własnym studio nagrał wokal do instrumentalnego utworu Pysha. I tak powstała piosenka, o której ostatnio mówi cała Polska. Gratulujemy!


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.