Section50
Section00
fot. archiwum artysty
fot. archiwum artysty
05.08.2013

Gramy: Maya Jane Coles - Burning Bright feat. Kim Ann Foxman

Na antenie Czwórki możecie usłyszeć (oraz, wiadomo, zobaczyć!) najnowszy singel z głośnego albumu Mayi Jane Coles zatytułowanego „Comfort”.

Tym razem pochodząca z Londynu Maya została wsparta wokalnie przez Kim Ann Foxman, a współpraca obydwu pań przyniosła intrygujący efekt w postaci numeru "Burning Bright".
Maya Jane Coles stała się wielką sensacją na Wyspach Brytyjskich ok. trzech lat temu, a od tamtej pory kariera młodej producentki i dj-ki przyspieszyła w zawrotnym tempie. Obsypana nagrodami dla najlepszej debiutantki konsekwentnie stawiała kolejne przełomowe kroki w branży muzycznej i niewiele wskazuje na to, żeby rozpętane jakiś czas temu szaleństwo na jej punkcie miało się kiedykolwiek skończyć. Oczywiście „Burning Bright” nie jest utworem, który będzie Was wybudzał z głębokiego snu, ponieważ Maya w typowym dla siebie stylu rezygnuje z parkietowej energii na rzecz house’u pełnego emocji, tak bliskiego twórczości np. Paula Kalkbrennera.

Nowe single, klipy, ok, ale trzeba pamiętać, że panna Coles największy rozgłos zdobyła jako dj (dj-ka?) i to występy za konsoletą są głównym motorem napędowym jej kariery. Dopiero znajomość tej dziedziny życia Mayi sprawi, że jej obraz w waszych oczach stanie się pełniejszy, a żeby poznać muzyczny gust bohaterki tego wpisu jak najlepiej, wystarczy sprawdzić poniższy set nagrany w maju tego roku dla kultowej audycji Essential Selection w angielskim BBC Radio1.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.